Platforma NULS okradziona.

Platforma Blockchain Nuls straciła prawie 480 000 $ w tokenach NULS

W swoim tweecie Nuls opublikował wykrycie przeniesienia 2 milionów tokenów, z których 548,354 o wartości około 131 600 $ – weszło na rynek handlowy i teraz nie można ich wyśledzić.

Firma podjęła natychmiastowe wprowadzenie Hard Fork’a w odpowiedzi na kradzież, Nuls postanowił wprowadzić Hard Fork od bloku  87.800.

„Po Hard Fork’u zostanie 1451645.65303905 NULS, które nie weszły na rynek handlowy, zostaną one zamrożone, aby zapobiec dalszemu napływowi tokena”.

Zespół twierdzi, że akcja powinna pomóc zapobiec stratom dla członków społeczności. Hard Fork zostanie wydany jak najszybciej, a zespół powiadomi właścicieli węzłów, że aktualizacja jest obowiązkowa i powinna być zgodna z ASAP.

Nuls ujawnił, że hakerzy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach w wersji Nuls 2.2. wersja, o której mowa została jednak już naprawiona. Zespół skontaktował się też ze wszystkimi giełdami kryptowalut, które aktywnie współpracują z Nuls.

Skradzione tokeny stanowią tylko 2% krążącej podaży w wysokości ponad 73 milionów. Hack wydaje się mieć niewielki wpływ na ruch cen NUL. W chwili prasowej NULS stracił 1% w ciągu dnia i kosztuje 0,238 USD.

Nuls jest platformą blockchain klasy korporacyjnej typu open source, która zapewnia konfigurowalną, modułową infrastrukturę blockchain dla różnych wymagań biznesowych.

Firma zajęła 4 miejsce w najnowszym raporcie rankingów kryptograficznych z Chińskiego Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.