Platforma DeFi zarządzana przez społeczność sprawia, że crowdfunding jest zdecentralizowany

Mantra DAO, zarządzana przez społeczność platforma zdecentralizowanych finansów (DeFi), która skupia się na stakingu, lendingu i zarządzaniu, ogłosiła, że 16 sierpnia zakończyła swoją pierwszą ofertę członkowską . W sumie, projekt zebrał 5,9 miliona dolarów.

Zdecentralizowany Crowdfunding

Aby uczynić crowdfunding bardziej zdecentralizowanym i uniemożliwić dużym inwestorom zbyt dużą kontrolę nad rynkiem wtórnym, Mantra DAO oświadczyła, że po zakończeniu weryfikacji „know-your-customer” każdego pojedynczego inwestora detalicznego, podpisała cyfrową umowę dla przyszłych tokenów, czyli SAFT.

SAFT jest umową inwestycyjną oferowaną przez deweloperów kryptowalut, zwykle tylko akredytowanym inwestorom. Jednakże, projekt powiedział, że stara się „podnieść poprzeczkę” dla inwestycji w kryptowaluty i dać przykład przyszłym blockchainowym projektom, aby postępowały bardziej odpowiedzialnie z funduszami inwestorów.

Inwestorzy ci po raz pierwszy w świecie kryptowalut i blockchaina, mają zagwarantowane roszczenia prawne i ochronę swoich inwestycji,

„Podpisy elektroniczne są ważne w większości systemów prawnych i stanowią bardzo wygodne, bardzo przejrzyste rozwiązanie w zakresie ochrony inwestorów detalicznych. […] wydajemy umowę w formie cyfrowej za pośrednictwem Docusign, w której użytkownik wprowadza swój adres portfela i kwotę wkładu”.

Pozyskane środki, zgodnie z projektem, są przekazywane licencjonowanej firmie powierniczej. Firma powiernicza będzie odpowiedzialna za księgowość funduszu i śledzenie „każdego zebranego grosza”. To rozwiąże dylemat dotyczący tego, kto kontroluje fundusze, powiedziała Mantra DAO.

Firma doszła do wniosku, że te różne środki mają na celu wywarcie większej presji na sam projekt, aby zrealizować to, co projekt obiecał na papierze.