Platforma DeFi dYdX wypuściła swój tokena zarządzania

dYdX zainicjował w środę dystrybucję swojego długo oczekiwanego tokena zarządzania.

Platforma zdecentralizowanych finansów (DeFi) po raz pierwszy ogłosiła, że ​​planuje uruchomić token w zeszłym miesiącu wraz z towarzyszącym planem zarządzania. Zawierał plany bezpiecznej puli obstawiania, w której użytkownicy, którzy stakują $ DYDX, otrzymują zysk w tym samym tokenie.

Środowe rozpoczęcie nie obyło się jednak bez przeszkód. Zespół dYdx wykrył błąd we wdrożeniu umowy Safety Staking Pool wkrótce po jej uruchomieniu.

W związku z tym dostęp do puli został zablokowany, ponieważ zespół starał się stworzyć poprawkę typu open source do umowy. Ze względu na nowy model zarządzania uaktualnienie zawierające poprawkę będzie musiało przejść głosowanie dotyczące zarządzania. Fundacja dYdX poinformowała na Twitterze, że ​​żadne fundusze użytkowników nie są zagrożone i wszystkie będą możliwe do odzyskania w nadchodzących dniach.

Według dYdX, głosowanie to może obejmować sposoby na dodatkowe zrekompensowanie wczesnych stakujacych, którzy powinni otrzymać, gdyby błąd nie wystąpił. Kwestia ta jest omawiana w wątku na forum społeczności dYdX.

Model zarządzania przeznaczył 7,5% tokenów na nagrody z mocą wsteczną i 25% na nagrody handlowe dla użytkowników. Do zrzutu kwalifikowali się ci, którzy dokonali jednej transakcji na platformie w ciągu ostatnich trzech lat. Według CoinGecko cena tokena osiągnęła 12 USD po wydaniu.

Jednak nie wszyscy byli w stanie odebrać nagrody, ponieważ ograniczenia geograficzne uniemożliwiły niektórym użytkownikom otrzymanie zrzutu – szczególnie tych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

 

Comments (No)

Leave a Reply