PKO BP inwestuje w technologię blockchain

Największy polski bank dostrzegł szansę rozwoju w technologi blockchain i rozpoczął jej testowanie.

PKO BP podjął współpracę z polsko-brytyjskim fintechem Coinfirm. Coinfirm to zwycięzca konkursu „Let’s Fintech with PKO BP”.

Firma ta zajmuje się weryfikacją danych klientów oraz przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy.

Testom zostanie poddana platforma Trudatum, która umożliwia weryfikację i poświadczenie dokumentów dzięki technologii blockchain.

Testujący będą sprawdzać czy Trudatum będzie można zintegrować z istniejącą infrastrukturą banku.

Jak powiedział Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO BP – „PKO Bank Polski jako lider polskiego sektora bankowego, chce pozostawać w awangardzie także pod względem innowacji cyfrowych oraz wykorzystania nowych technologii. Służą temu działania takie jak rozwój bankowości mobilnej, zaangażowanie w cyfryzację usług administracji państwowej, czy wspieranie rozwoju technologicznych start-upów w ramach własnego akceleratora „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Technologia blockchain ma potencjał na to, by zrewolucjonizować szereg obszarów sektora finansowego, dlatego poświęcamy dużo uwagi, aby dobrze ją rozumieć i testować możliwe zastosowania tej technologii w naszym Banku”

Na początku roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, Bank PKO BP zainwestował w start-up fintechowy. Dokonując zakupu ZenCard-u pokazał, że jest gotowy na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i wysłał inwestorom jasny sygnał, że warto inwestować w perspektywiczne polskie start-upy, ponieważ najlepsze opracowywane przez nie rozwiązania mogą być z powodzeniem przejmowane przez działające w Polsce korporacje.