Eclair Wallet. Pierwszy portfel LN na Androida dostępny w Google Play Store

4 kwietnia ACINQ, jedna z wiodących firm zajmujących się skalowalnością bitcoinów. zaangażowana w rozwój Lightning Network (LN), wydała pierwszy portfel kryptowalut zasilany przez LN o nazwie Eclair. Jest kompatybilny z urządzeniami z Androidem 5.0 i nowszymi. Jest teraz dostępny w sklepie z aplikacjami Google Play.

UWAGA!!! Z ostatniej chwili! Firma ACINQ ogłosiła,  że ​​mogła przypadkowo usunąć klucz potrzebny do zaktualizowania aplikacji. W związku z tym ACINQ dezaktywował aplikację i „wkrótce udostępni nową oddzielną aplikację”.

Pojawienie się Eclair Wallet wyznacza nowy poziom w rozwoju LN. będąc pierwszą aplikacją opartą na coraz popularniejszym protokole Segregated Witness (SegWit). Ten ostatni jest specjalnie zaprojektowany do optymalizacji wielkości bloków i redukcji kosztów transakcyjnych bitcoina.

Portfel Eclair to portfel bitcoin nowej generacji, używający Lightning Network. Może być używany jako zwykły portfel Bitcoin, a także może łączyć się z siecią Lightning Network w celu uzyskania tanich i błyskawicznych płatności. To oprogramowanie jest oparte i zgodne ze standardem Lightning Network „.

Biorąc pod uwagę obecne szybkie tempo rozwoju LN, w przyszłości mogą pojawić się niemal natychmiastowe transakcje bitcoin za nieznaczne opłaty. Obecnie główna sieć Lightning Network zawiera 1335 aktywnych węzłów i 3729 otwartych kanałów, przy czym obie liczby stale rosną. W tym samym czasie opłaty za transakcje bitcoin spadły już ponad 45 razy w ostatnich miesiącach, dzięki szerszemu wdrożeniu SegWit w Internecie.