Pierwszy kwartał 2021 roku najlepszy dla Bitcoina od 8 lat i najgorszy dla złota od 39 lat

Nasilają się głosy wokół tego, czy Bitcoin pozbawia złoto udziału w rynku jako środek przechowywania wartości.

Bitcoin zakończył swój najlepszy pierwszy kwartał od ośmiu lat. Znacznie przewyższył złoto, nawet przy rosnącej inflacji.

Bitcoin kosztuje około 60 000$, podwajając swoją wartość od początku roku. To największy wzrost w pierwszym kwartale od 2013 roku, kiedy kurs kryptowaluty wzrósł o 600%. Uncja złota z kolei wyceniana jest na około 1685$, co oznacza spadek o 11% w tym kwartale. Złoto nie miało tak słabego początku roku od 39 lat.

Sytuacja rozwija się na tle zwiększonych obaw o inflację. Ryzyko inflacji stało się głównym zagrożeniem w oczach wielu analityków, inwestorów i ekonomistów.

Niektórzy obserwatorzy sugerują, że inwestorzy mogą przenosić aktywa ze złota na bitcoiny. „BTC kradnie wpływy, które w obecnym klimacie makroekonomicznym powinny pójść na złoto” – powiedział dyrektor inwestycyjny BlockTower Capital Ari Paul.

Jak zauważył analityk CoinDesk Omkar Godbol, podczas gdy napływ inwestorów instytucjonalnych trwa, cena bitcoina ma szansę na wzrost. Drugi kwartał historycznie był mocnym okresem dla BTC. Niektórzy inwestorzy futures obstawiają do końca kwietnia 80 000$.

źródło: https://www.coindesk.com/bitcoin-has-best-start-to-year-since-2013-as-gold-disappoints

Comments (No)

Leave a Reply