Peter Brandt: „Kryptomaniacy będą rozczarowani – rajd altcoin’ów nie nadejdzie”

Kryptomaniacy oczekują, że altcoiny powtórzą to samo, co podczas ostatniej bańki, ale mogą się bardzo rozczarować” – napisał na Twitterze Peter Brandt.

W przeciwieństwie do bitcoina znaczna część kryptowalut nie wykazała podobnych wskaźników wzrostowych i spadkowych pod koniec czerwca tego roku, a jak mówi Peter Brandt, w tym przypadku można to porównać z boomem dotcom na początku XXI wieku.

Po upadku firm internetowych w latach 2001-2002, firmy o rzeczywistej wartości wykazały gwałtowny wzrost. „Altkomy” zbankrutowały ” – dodał.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Brandt, który przewidział spadek Bitcoin’a o 80% w styczniu ubiegłego roku, rysuje niezbyt optymistyczną przyszłość dla altcoinów. W lutym porównał je z popularnymi w latach 90. zabawkami Beanie Babies, które po pewnym czasie okazały się „bezużytecznymi śmieciami”.

Według CoinMarketCap, obecnie na rynku jest 2 291 altcoinów, ale ich udział w rynku ogólnym wynosi mniej niż 40%.

Lewis Peter Brandt to znany trader z ponad 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami. W Polsce, Brandt zasłynął z książki o spekulacji pt. Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.