PayPal zakończył rozwój własnego portfela kryptowalut

PayPal zamierza uruchomić własny portfel kryptowalut w USA w ciągu kilku miesięcy.

Szef firymy Dan Shulman ogłosił w lutym, podczas Dnia Inwestora Roku, że PayPal planuje przekształcić swoją aplikację w superaplikację, podobną do Alipay i WeChat Pay. Może obejmować usługi inwestycyjne, wysokodochodowe rachunki oszczędnościowe i usługi związane z realizacją czeków oraz inne instrumenty.

W marcu w wywiadzie dla Decrypt szef firmy płatniczej powiedział, że wraz z uruchomieniem nowej aplikacji PayPal spodziewa się wyjść poza zwykłe „kupuj, sprzedawaj i przechowuj” w dziedzinie biznesu związanego z kryptowalutami.

Podczas telekonferencji Schulman powiedział, że specjaliści firmy zakończyli prace nad kodem „początkowej wersji” portfela cyfrowego, który zostanie zintegrowany z superaplikacją. Według niego PayPal zamierza w pełni wdrożyć usługę w Stanach Zjednoczonych „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”. Zauważył również, że do portfela zostanie dodana opcja przesyłania wiadomości i „dodatkowe możliwości kryptowalut”.

Na dzień 30 czerwca PayPal miał ponad 400 milionów aktywnych użytkowników, a skumulowany wolumen transakcji w drugim kwartale wyniósł 311 miliardów dolarów. Serwis płatności mobilnych firmy Venmo, który w kwietniu dodał obsługę kryptowalut, przetworzył w okresie sprawozdawczym 58 miliardów dolarów w transakcjach i ma około 76 milionów aktywnych kont.

Jesteśmy jedną z niewielu firm płatniczych, które pozwalają konsumentom w pełni korzystać z kryptowalut. Widzimy również aktywną adopcję i handel zasobami cyfrowymi w Venmo”- dodał Shulman.

Od listopada 2020 r. PayPal umożliwia swoim klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut, a od marca 2021 r. umożliwia również swoim klientom płacenie za zakupy w sklepach partnerskich. W lipcu firma ogłosiła zwiększenie limitu zakupu kryptowalut dla klientów z USA z obecnych 20 000 USD do 100 000 USD tygodniowo.

W maju PayPal ogłosił, że umożliwi użytkownikom wypłatę cyfrowych zasobów do portfeli osób trzecich. W marcu firma potwierdziła plany przejęcia dostawcy infrastruktury pamięci kryptograficznej Curv. Transakcja miała zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.