PayPal z kryptowalutami już dostępny w USA

Firma płatnicza PayPal ogłosiła wczoraj otwarcie dostępu do kryptowalut dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Z przyjemnością ogłaszamy, że wszyscy uprawnieni właściciele kont w USA mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio przez PayPal” – pisze firma.

Prezes PayPal, Daniel Schulman, poinformował na początku listopada, że ​​baza klientów usługi wykazuje duże zainteresowanie możliwościami związanymi z kryptowalutami, a liczba użytkowników na liście oczekujących przekroczyła jego oczekiwania.

W świetle początkowego zapotrzebowania ze strony naszych klientów zwiększyliśmy również tygodniowy limit zakupu kryptowalut z 10 000 do 20 000 dolarów” – dodaje PayPal.

Po raz pierwszy PayPal oficjalnie ogłosił zamiar udostępnienia klientom kryptowalut w październiku. Shulman poinformował również , że PayPal prowadzi rozmowy z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi, aby znaleźć nowych użytkowników, którzy mogą być zainteresowani portfelami walut cyfrowych.

Wcześniej dyrektor generalny Circle, Jeremy Aller, mówił o pierwszym doświadczeniu związanym z kupowaniem bitcoinów przez PayPal.

Przypominamy, że użytkownicy PayPal będą mogli wchodzić w interakcje z kryptowalutami tylko w ramach usługi. Obecnie nie można ich wypłacić na portfele zewnętrzne.

źródło: https://newsroom.paypal-corp.com/2020-10-21-PayPal-Launches-New-Service-Enabling-Users-to-Buy-Hold-and-Sell-Cryptocurrency


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.