PayPal kontynuuje rozbudowę swojego zespołu ds. kryptowalut

PayPal poszukuje pracowników na wiele stanowisk związanych z kryptowalutami w swoich biurach w Irlandii, co dodatkowo podkreśla ambicje firmy na szybko rozwijającym się rynku aktywów cyfrowych.

Gigant płatniczy PayPal zaczął zbierać zespół w Irlandii, aby wspierać inicjatywy związane z kryptowalutami. PayPal poszukuje pracowników do biur w Dublinie i Dundalk. W szczególności firma jest zainteresowana zatrudnianiem specjalistów w kierunku zgodności z wymogami regulacyjnymi związanymi z kryptowalutami, a także wymogami dotyczącymi zwalczania prania brudnych pieniędzy.

PayPal aktywnie rozwija kierunek usług kryptowalutowych po dodaniu możliwości kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut dla amerykańskich użytkowników w listopadzie ubiegłego roku. Ta propozycja uczyniła PayPal jedną z największych dużych firm finansowych, która dodała obsługę kryptowalut i napędzała wzrost rynku kryptowalut. W kwietniu dyrektor generalny PayPal, Dan Shulman, stwierdził, że firma od dłuższego czasu bada możliwości aktywów cyfrowych i blockchain, a popyt na kryptowaluty znacznie przekroczył jej oczekiwania.

Ponadto PayPal ogłosił niedawno rychłe uruchomienie „superaplikacji” do pracy z kryptowalutami – będzie to nowy portfel kryptowalutowy z dodatkowymi funkcjami. Niedawno okazało się, że zdecentralizowana giełda Uniswap prowadzi rozmowy z PayPalem i Robinhood w sprawie integracji ich usług.

źródło: https://www.independent.ie/business/irish/paypal-toinvest-incrypto-support-40705745.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.