Patenty na rozwiązania do śledzenia transakcji Monero

Firma analityczna Crypto CipherTrace ogłosiła złożenie dwóch wniosków patentowych dotyczących technologii śledzenia transakcji Monero.

Jak wyjaśnia CipherTrace w poście na blogu, wniosek obejmuje narzędzia do analizy przepływu transakcji nadające się do prowadzenia dochodzeń finansowych, oceny ryzyka na podstawie metod statystycznych i probabilistycznych, identyfikowania grup adresów, które mogą należeć do tego samego właściciela, a także wizualizacji i śledzenia XMR wykorzystywanych w do celów niezgodnych z prawem lub pozyskanych z nielegalnych źródeł.

Nasze możliwości śledzenia transakcji Monero umożliwią dostawcom usług wirtualnych aktywów identyfikację, kiedy przychodzący przelew XMR ma pochodzenie przestępcze, umożliwiając im właściwą ocenę ryzyka transakcji z klientami zgodnie z wszelkimi obowiązującymi wymogami. Naszym celem jest zapewnienie narzędzi umożliwiających identyfikację przestępczych użytkowników, a co za tym idzie, w przyszłości poprawę bezpieczeństwa i odporności prywatnych monet, takich jak Monero ”- pisze firma.

CipherTrace rozwija narzędzia do śledzenia transakcji Monero od początku 2019 roku. Dyrektor generalny CipherTrace, Dave Jevans, powiedział wcześniej, że jego firma stworzyła pierwszy tego rodzaju produkt, który może to zrobić. Członkowie społeczności kwestionowali jednak, czy jakiekolwiek środki skutecznie śledzą transakcje kryptowalutowe.

źródło: https://ciphertrace.com/ciphertrace-files-two-monero-cryptocurrency-tracing-patents/