Oszuści za cel obrali użytkowników platformy OpenSea

Uwaga na oszustów na Discordzie

Użytkownicy OpenSea są ofiarami aktywnej kampanii oszustw w komunikatorze Discord, której celem jest kradzież ich NFT i kryptowalut zportfela MetaMask.

Oszuści działają na głównym serwerze OpenSea w Discord, gdzie podszywają się pod oficjalnych przedstawicieli usługi wsparcia rynku. Oferują pomoc potrzebującym na zasadach prywatnych, co skutkuje utratą majątku.

W szczególności użytkownikom proponuje się przejście na oddzielny serwer „Support OpenSea”. Twórca NFT Jeff Nicholas poinformował, że po dołączeniu do tego serwera atakujący poprosili go o włączenie udostępniania ekranu, rzekomo po to, aby mogli mu pomóc.

Następnie stwierdzają, że rozszerzenie MetaMask Chrome musi zostać ponownie zsynchronizowane za pomocą aplikacji mobilnej MetaMask. Synchronizacja portfela mobilnego z portfelem w Chrome odbywa się poprzez ustawienia rozszerzenia, które po wpisaniu hasła wyświetla na ekranie kod QR. Jednocześnie rozszerzenie ostrzega, że ​​pokazywanie kodu QR nieznajomym jest niedopuszczalne, ponieważ jego skanowanie umożliwia automatyczne zaimportowanie portfela na urządzenie mobilne.

Mówią, że musisz ponownie zsynchronizować Metamask, a do tego momentu jesteś już wciągnięty w ich schemat. Pojawia się kod QR, a zaraz po nim komunikat „Zsynchronizowano” (ponieważ go zeskanowali). Tak więc w rzeczywistości mają twoją frazę seed (choć w rzeczywistości jej nie mają)”- wyjaśnił Jeff Nicholas.

OpenSea poinformowal, są świadomi problemu i zalecaąj kontaktowanie się z nimi tylko za pośrednictwem supportu na stronie.

Z przykrością dowiadujemy się, że użytkownik OpenSea padł wczoraj w nocy ofiarą poważnego ataku phishingowego”. „Proszę zachować czujność i kierować zapytania do centrum wsparcia / przez ZenDesk”.

Niektórzy uważają, że winę za tę sytuację ponosi samo OpenSea, które wysłało użytkowników na Discord w celu rozwiązania problemów. Teraz odradza się im używanie Discorda lub Twittera do rozwiązywania problemów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.