Oszuści na Uniswap

Zdecentralizowana giełda Uniswap staje się coraz bardziej popularna, również dla oszustów.

Scamerzy dodają tokeny „przebrane” za tokeny znanych projektów.

Teller Finance, zdecentralizowany protokół pożyczkowy, opublikował dziś na Twitterze wiadomość ostrzegającą użytkowników, że na giełdzie Uniswap pojawił się fałszywy token Teller:

Teller Labs nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu o planach uruchomienia ani hipotetycznej możliwości wydania własnego tokena”.

Podobna sytuacja jest z protokołem NEAR, chociaż ten projekt już sprzedaje tokeny. Jednak w tej chwili oficjalne tokeny projektu nie są sprzedawane na giełdzie Uniswap:

Jedyna oficjalna strona z informacjami o tokenach NEAR to nasza strona internetowa. Wszelkie tokeny NEAR sprzedawane w witrynach niewymienionych na tej stronie nie są oficjalne, a udział w zakupie takich tokenów naraża Cię na duże ryzyko

Zdecentralizowana platforma Uniswap, w przeciwieństwie do konwencjonalnych giełd, nie posiada mechanizmu regulacji aktywów dostępnych do sprzedaży. Każdy może dodać do platformy swój własny zasób, także ten udający na przykład popularny projekt.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, niedawno podkreślił, że „przestrzeń DeFi musi korzystać z funkcji kontroli i filtrowania podobnych do tych, które można znaleźć na scentralizowanych giełdach. Aby to zrobić, musimy lepiej opracować systemy reputacji dla projektów DeFi„.

Giełda kryptowalut Uniswap stała się liderem pod względem liczby aktywów kryptograficznych będących przedmiotem obrotu – ponad 2800.

Comments (No)

Leave a Reply