Opera integruje usługi Elrond w swojej krypto przeglądarce

Opera Software ogłosiła, że planuje zintegrować usługi blockchaina Elrond w swojej przeglądarce Opera Crypto Browser. Integracja pozwoli 300 milionom użytkowników na bezpośredni dostęp do pakietu zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i innych usług poprzez wbudowany portfel przeglądarki.

Elrond (EGLD) to skalowalna sieć blockchain skupiona na obsłudze dAppów, infrastrukturze dla przedsiębiorstw i nowej gospodarce internetowej. Twórcy opisują Elrond jako jeden z najszybszych obecnie dostępnych ekosystemów.

Użytkownicy Opery będą mieli dostęp do standardowego tokena cyfrowego Elrond oraz standardu emisji własnych tokenów. Będą mogli również korzystać z wbudowanego portfela, co powinno zapewnić bezproblemowe transakcje i bezpieczeństwo.

Starszy kierownik produktu Opery, Danny Yao, powiedział, że firma stara się aktywnie wprowadzać nowe blockchainy, aby stworzyć szeroką sieć platform:

Staramy się, aby przeglądarka była wygodnym punktem wejścia do Web3 dla każdego, kto jest zainteresowany kryptowalutami. Dlatego dodaliśmy funkcję wyboru, która pozwala naszym użytkownikom wybrać portfel do interakcji z konkretnymi aplikacjami.

Przeglądarka ma też bezpieczny schowek, który chroni użytkowników, gdy kopiują i wklejają wrażliwe dane: adresy portfeli czy numery kont bankowych.

Opera Software wcześniej zintegrowała MetaMask ze swoją przeglądarką. 

Comments (No)

Leave a Reply