Ograniczenia na Twitterze. Whale Alert utracił możliwość publikowania informacji o transakcjach

Nowe ograniczenia związane z wczorajszym atakiem na Twitter negatywnie wpłynęły na popularną usługę śledzenia dużych transakcji kryptowalut Whale Alert.

Według twórców ich bot nie może obecnie publikować informacji o transakcjach „ze względu na środki podjęte przez Twittera przeciwko hakowaniu”. Nie można również ręcznie opublikować takich informacji. Użytkownicy nadal mogą monitorować transakcje na kanale Telegram.

Deweloperzy oczekują, że naprawienie sytuacji potrwa kilka dni: „Hack, który miał miejsce wczoraj wieczorem, jest obecnie największym hackiem na Twitterze. Wyłączenie interfejsu API jest głównym środkiem zapobiegającym dalszym szkodom. Być może przeprowadzają rygorystyczne testy, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu takiej sytuacji. Oczekujemy, że potrwa to co najmniej kilka dni i że wszystko zostanie przywrócone, jak tylko system zostanie ustanowiony.

Użytkownicy są przyzwyczajeni do obserwowania Whale Alert na Twitterze. Obecnie konto Twitter ma ponad 238.000 followersów, podczas gdy kanał Telegram ma tylko 36.000.

Tymczasem Analitycy Whitestream twierdzą, że udało im się odnieść sukces w śledzeniu środków skradzionych użytkownikom. Zauważają, że hakerzy przenoszą aktywa do portfela, który był wcześniej używany do wysyłania środków do BitPay i Coinbase.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.