Oficjalnie: Binance oferuje pozagiełdowe usługi krypto-krypto

W dniu dzisiejszym, na swojej oficjalnej stronie, Binance ogłosił, że wprowadził dla klientów usługi crypto-to-crypto over-the-counter (OTC).

Oznacza to, że obecnie można obracać większą ilością krypto, a klienci mogą natychmiastowo rozliczać transakcje na swoich kontach.

Jakie korzyści niesie za sobą ta decyzja?

Zalet jest kilka. Po pierwsze klienci mogą obracać zdecydowanie większą ilością krypto niż do tej pory. W przeszłości, ze względu na ilościowe limity, musieliby podzielić pożądaną kwotę na mniejsze transakcje. W konsekwencji każda transakcja byłaby rozliczana z osobna, co nie rzadko skutkowało dodatkowymi kosztami. Dzięki podjętej dzisiaj decyzji, klienci mogą handlować taką ilością zasobów jakiej potrzebują. Ponadto cała kwota zostanie ujęta w jednym woluminie i po jednej stawce.

Księgi zamówień są również niezmienione w całym procesie, zapewniając tym samym pewien poziom prywatności. Dodatkowo, nie ma potrzeby posiadania kilku portfeli krypto. Saldo rozliczane jest na koncie użytkownika Binance. Biorąc pod uwagę, że Binance oferuje ponad 80 kryptowalut, klient będzie miał w czym przebierać.

Istnieją pewne ograniczenia

Pomimo nowych osiągnięć w obrocie krypto OTC, i w tej metodzie istnieją pewne ograniczenia. Po pierwsze, nie wszyscy użytkownicy (nie na każdym poziomie) mogą korzystać z tej opcji. Tylko użytkownicy drugiego poziomu (verified- zweryfikowany) lub wyższego, mogą cieszyć się zaletami innowacji Binance. Po drugie, minimalna wartość salda wynosić musi 20 BTC. Inaczej transakcja nie zostanie zakwalifikowana to wykonania.

W końcu!

Funkcja ta była długo wyczekiwana przez użytkowników Binance. Z pewnością istnieje cała rzesza ludzi dokonująca transakcji na mniejsze kwoty. Jednak ci co chcieli obracać większymi wartościami znajdowali się dotychczas w niekorzystnej sytuacji. Musieli przeprowadzać wiele transakcji, na wiele adresów, zanim ich zlecenie zostało ‘zaksięgowane’. Poświęcali temu niemało dodatkowego czasu- o dodatkowych kosztach nie wspominając.

Ponadto, biorąc po uwagę zmienność rynku krypto w ostatnich miesiącach,  czas oczekiwania pomiędzy zamknięciem jednego zlecenia a otworzeniem drugiego mógł generować dodatkowe straty.

Dzięki podjętej dzisiaj decyzji proces jest znacznie bardziej płynny. Dodatkowo wszystko odbywa się na koncie użytkownika, wskutek czego podsumowanie transakcji można zobaczyć na pierwszy rzut oka z zapewnieniem prywatności.

Miejmy nadzieję, że ruch Binance zmotywuje włodarzy innych giełd kryptowalutowych. Może w niedalekiej przyszłości kolejne giełdy rozpoczną oferowania handlu krypto-krypto OTC.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.