NVIDIA przewiduje niedobór kart graficznych przez cały 2022 r.

Znowu zabraknie kart graficznych?

Problemy z dostawami kart graficznych będą utrzymywać się przez cały 2022 rok. Taką opinię wyraził szef NVIDIA Jen-Hsun Huang podczas telekonferencji z inwestorami. Według niego, NVIDIA podjęła już część zobowiązania do zapewnienia długoterminowej podaży. Jednak popyt nadal przewyższa podaż z powodu globalnego niedoboru mikroukładów.

Firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 6,51 miliarda dolarów w bieżącym kwartale. To o 68% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie łączne przychody firmy z gier wyniosły 3,06 mld USD, czyli o 85% więcej niż rok wcześniej.

Teraz głównym celem firmy są procesory graficzne dla komputerów PC z obsługą Lite Hash Rate, które ograniczają szybkość haszowania kopania kryptowalut. Jednak górnicy już znaleźli sposób na częściowe ominięcie ograniczeń. Jak dowiedzieli się entuzjaści, nVIDIA „przypadkowo” wypuściła sterownik, który usuwa ogranicznik szybkości mieszania.

Tak więc, z pomocą NBMiner możesz zredukować do 70% ograniczeń kart graficznych z serii GeForce 3000.

Tymczasem linia akceleratorów górniczych od NVIDII może wkrótce zostać uzupełniona o nowe urządzenie o mocy niemal równej dwóm kartom graficznym GeForce RTX 3090. Moc obliczeniowa niezapowiedzianej jeszcze karty graficznej może wynosić ~210Mh/s. Dla porównania moc fabryczna wiodącej karty graficznej GeForce RTX 3090 wynosi ~120 Mh/s.

Comments (No)

Leave a Reply