Nowy WordPress oparty o Blockchain

WordPress uruchamia nową platformę wydawniczą wspieraną przez Google, ConsenSys i kilku innych. Najciekawsze jest jednak to, że w platformę zostaną wbudowane narzędzia blockchain.

Newspack– to ogłoszony w poniedziałek nowy produkt WP. Twórcy określają go jako niedrogą platformę oferującą ciekawą technologię i wsparcie dla średnich i małych organizacji informacyjnych i redakcji.

Firma Google górowała w kwestii finansowania inwestycji. W projekt zainwestowano ponad 2 mln USD z czego ponad połowę wpłaciło Google. Przedstawiciel ConsenSys stwierdził, że redakcje  mające dostęp do nowej platformy będą mogły korzystać z funkcji opartych o blockchain udostępnianych za pośrednictwem Civil Media wspieranego przez ConsenSys. W szczególności chodzi tu o Civil’s Publisher, który pozwala redaktorom na trwałą archiwizację treści w zdecentralizowanej sieci. Opcja ta zostanie zainstalowana na platformie jako wtyczka.

„Wtyczka ta będzie działać także jako portal, ułatwiający przebrnięcie przez drogę rejestracji, dołączenia do centrum zweryfikowanej społeczności i zatwierdzonych redakcji.” – komentuje przedstawiciel.