Nowy kolumbijski prezydent chce maksymalnego rozwoju blockchain i kryptowalut w swoim kraju

Kolumbia wydaje się zacząć podążać śladami Malty pod względem obstawiania blockchain i wirtualnych walut. Nowo wybrany prezydent kraju Ivan Duque poświęca szczególną uwagę najnowocześniejszym technologiom i jest zdeterminowany, aby uczynić z Kolumbii lidera technologicznego w regionie.

Prezydent Kolumbii Ivan Duque przedstawił kilka ważnych uwag na temat technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) i walut cyfrowych na konferencji ANDICOM. W szczególności wspomniał o swojej „obsesji” ideą przekształcenia swojego kraju w regionalnego lidera w dziedzinie technologii blockchain. Rząd także popiera inicjatywę nowego prezydenta.

Blockchain może być bardzo pomocny w zwalczaniu korupcji i śledzenia budżetu bardziej przejrzystym„.

Prezydent zapewnił swoich słuchaczy, że firmy kolumbijskie zajmujące się kryptowalutami i blockchain będą zwolnione z podatków przez pięć lat, jeżeli stworzą nowe miejsca pracy dla kolumbijczyków.

Inni kolumbijscy urzędnicy wyrazili również gotowość do zbadania i przyjęcia blockchain i kryptowalut. Na przykład w czerwcu senator Antonio Navarro Wolff stwierdził, że blockchain może pomóc w zmianie życia obywateli poprzez zabezpieczenie systemu głosowania i pomoc w zarządzaniu zasobami publicznymi.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź