Nowy Antminer mocno krytykowany

Gigant z branży koparek kryptowalut, firma Bitmain została mocno skrytykowana z powodu jednego ze swoich ostatnich produktów, Antminera B3. Nowa koparka została stworzona specjalnie do kopania waluty Bytom, a jej premiera odbyła się 24 Kwietnia, dzień po tym jak Bytom uruchomił swój mainnet.

Pierwsza partia 25k koparek została wyprzedana na pniu. Nie przestraszyła nawet cena, która osiągnęła 2600 dolarów amerykańskich.

Według oficjalnej specyfikacji koparki miały osiągać wydajność 750H/s, jednak pierwsze testy potwierdziły, iż Bitmain mocno przekoloryzował wydajność urządzenia. Okazał się, iż miner potrafi wykręcić jedynie 500-600H/s, wydajność która drastycznie zmniejszyła faktycznie zarobki.

Oczekiwano wydobycia na poziomie 47 BTM na dzień, a w praktyce okazało się, iż wydobywana jest jednocyfrowa ilość monet. W mediach pojawiły się informacje, że koparki te produkowane są z używanych podzespołów co drastycznie wpłynęło na jakość wyrobu. Grupa kopaczy wybrała się nawet do biura Bitmain w Pekinie, aby przedyskutować problem.

Firma Bitmain jest gotowa opracować rozwiązanie problemu, aczkolwiek nie ma mowy o żadnych rekompensatach czy zwrotach. Nie jest to pierwsza sytuacja tego typu, a już w przeszłości użytkownicy mieli zastrzeżenia co do jakość i żywotności produktów tej firmy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.