Notowania dApp’ów Tron rosną, Ethereum traci

Tron ma obecnie wiele zdecentralizowanych aplikacji.

Pomimo ogólnego spowolnienia rynku, ich użycie znacznie wzrosło w przeciągu ostatniego tygodnia.

Zgodnie z własnymi wskaźnikami, użycie dApp Tron zanotowało w ubiegłym tygodniu aż 48% wzrost użytkowalności. Ogólnie, usługi te przekroczyły próg jednego miliona transakcji w jednym, 24-godzinnym okresie.

W tym tygodniu, 24-godzinny wskaźnik transakcji dla dApp’ów osiągnął 1,04 mln. Stanowi do 48% wzrost w porównaniu z ubiegłym tygodniem. 24-godzinny wolumen obrotu wyniósł 640 mln TRX, co daje wzrost o 151% w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost obu wskaźników.”- pisze w swoim blogu Tron.

Jednym z ciekawszych projektów ze stajni Tron jest portal Seedit. Zdecentralizowana platforma, która pozwala użytkownikom przenosić fundusze do twórców treści, których użytkownicy szanują najbardziej. Również Project Atlas, który zachęca użytkowników do umieszczania treści protokołu BitTorrent- flagowego programu, do którego Tron nabył prawa w lipcu tego roku.

dApp’y Ethereum w okresie stagnacji

Jak pokazują rankingi użytkowania różnego rodzaju dApp’ów, widać, że aplikacje Ethereum nie cieszą się ostatnio zbyt wielką popularnością. Aplikacje Tron stanowią zupełnie inny poziom dApp’ów w porównaniu z ETH. Oczywiście, nie dzieje się tak bez powodu. Jednych z nich jest fakt zbudowania i uruchomienia kilku podplatform na ETH, których użycie nie przekłada się bezpośrednio na wykorzystanie dApp’ów Ethereum.

Ponadto nie cała aktywność tokenów jest zdecentralizowaną aktywnością aplikacji. BAT (Basic Attention Token), nie jest do końca dApp’em. Pomimo to widzi kilka tysięcy przesyłanych tokenów na godzinę. To samo dotyczy BNB (Binance Coin). Ma ona objętość zdecydowanie większą niż wiele innych altcoinów. BNB miał ponad 15 mln USD wolumenu w ciągu ostatnich 48 h. Natomiast nawet pomimo dużego stopnia wykorzystania, nie liczy się on jako aktywność transakcyjna dApp.

Poniższy obraz pokazuje jak faktycznie przedstawiają się notowania dobowe i tygodniowe najpopularniejszych dApp’ów Tron (góra) i Ethereum (dół).


Źródło: dappradar.com

Za przejawem niedostatecznego wykorzystania zdecentralizowanych aplikacji Ethereum przemawiają twarde dane- nie insynuacje. Oznacza to, że wymarzone przez ETH zabójcze dApp’y są dla tego zespołu wciąż celem do zrealizowania.