Norwegia rozpocznie testy waluty cyfrowej po czterech latach badań

Norweski bank centralny, Norges Bank, po latach badań ma przetestować różne rozwiązania techniczne dla cyfrowej waluty banku centralnego.

Norges Bank oficjalnie ogłosił w piątek, że będzie przeprowadzał testy CBDC w ciągu najbliższych dwóch lat na podstawie rekomendacji wewnętrznej grupy roboczej. Wiele banków centralnych jest w trakcie przeprowadzania podobnych badań, a kilka z nich jest już w trakcie testów technicznych.

Zgodnie z zapowiedzią, Norges Bank jest zaangażowany w badania CBDC od czterech lat.

 

„Gotówka banku centralnego zapewnia systemowi płatności szereg ważnych atrybutów, które mogą być istotne dla zachowania i dalszego rozwoju poprzez wydanie CBDC. Potrzebujemy dodatkowej wiedzy, abyśmy mogli zdecydować, czy wydanie CBDC jest właściwe ”- powiedział gubernator Øystein Olsen.

Bank rozważał uruchomienie własnej krajowej kryptowaluty w 2018 roku, aby „zapewnić zaufanie do pieniędzy i systemu monetarnego”.

Norwegia zainicjowała badanie CBDC z powodu ogromnego spadku wykorzystania gotówki. Naród skandynawski jest uważany za najbardziej bezgotówkowy kraj na świecie, a tylko 4% płatności w tym kraju odbywa się za pomocą banknotów i monet.

Kraje na całym świecie zwiększają wysiłki na rzecz rozwoju krajowych walut cyfrowych. Wcześniej w tym tygodniu Bank Anglii oficjalnie ogłosił rozpoczęcie wstępnych badań CBDC, które mogą doprowadzić do powstania cyfrowego funta.

zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.