Niezadowoleni z EIP-1559 górnicy ethereum planują „protest”

Analitycy uważają, że wraz z wprowadzeniem EIP-1559 dochód z opłat górniczych może zostać zmniejszony o połowę.

Jednak propozycja może mieć pozytywny wpływ na wartość Ethereum.

Grupa górników Ethereum, nie zgadzając się z włączeniem EIP-1559 do letniej aktualizacji London, zaplanowała „akcję protestacyjną” na 1 kwietnia 2021 r.

Uczestnicy akcji przekierują swoją moc obliczeniową na pool wydobywczy Etheremine na 51 godzin. Jeśli zgromadzą 51% całkowitego hashrate sieci Ethereum, to teoretycznie będą mogli jednostronnie wprowadzić zmiany w protokole.

EIP-1559 proponuje zmianę algorytmu naliczania prowizji w sieci. Część prowizji otrzymywanej przez górników za przetwarzanie transakcji zostanie spalona.

Niektórzy analitycy sugerują, że dochody górników po aktywacji mogą spaść o połowę, więc wielu jest niezadowolonych z decyzji deweloperów.

Inicjatorzy akcji nazywają swoje działania „pokazem siły” i podkreślają, że nie chcą atakować sieci, ale pokazać, że taki atak jest możliwy.

Nie wiadomo, ilu górników dołączy do ruchu protestu, ale z pewnością mają przeciwny obóz. Wielu członków społeczności popiera EIP-1559, ponieważ propozycja może pozytywnie wpłynąć na wartość Ethereum.

We wtorek Vitalik Buterin został gościem podcastu Tima Ferrisa. Współzałożyciel Ethereum wyjaśnił, że mechanizm spalenia części opłaty transakcyjnej doprowadzi do zmniejszenia podaży ETH, co „stworzy bycze nastroje”.

W poniedziałek programiści Ethereum ogłosili również datę aktywacji aktualizacji Berlin. Hard fork jest zaplanowany na 14 kwietnia, kiedy zostanie wydobyty blok 12 244 000. Aktualizacja została aktywowana w sieci testowej Ropsten 10 marca.

Comments (No)

Leave a Reply