Niewykorzystany potencjał Ripple – XRP Ledger jako zdecentralizowana giełda

Od momentu powstania w 2012 roku Ripple przoduje w opracowywaniu różnych przypadków opartych na technologii blockchain. Poza tym firma znana jest z opracowywania różnych innowacyjnych rozwiązań płatniczych i przyciąga dużą liczbę instytucji finansowych na całym świecie, w tym różne banki centralne.

Tokeny o stałej wartości

Zapowiadając wprowadzenie nowej funkcji umożliwiającej zmiany, David powiedział, że XRP Ledger będzie dostępne dla stron trzecich, które chcą uruchomić tokeny o stałej wartości. Zasadniczo oznacza to, że Ledger będzie używany do uruchamiania stablecoin’ów, chociaż dodał również, że można również uwzględnić tokeny zabezpieczone aktywami.

Warto zauważyć, że Ripple nie jest pierwszą jednostką, która podjęła się takiego rozwoju. Tether opracował również system, który obsługuje różne sieci jednocześnie. Każda sieć obsługuje określoną stablecoin. Jednak CTO Ripple wyjaśnił, że tak jak w przypadku XRP Ledger, tokeny hostowane w sieci będą musiały mieć gwarancję płynności aktywów je wspierających.

XRP Ledger jako zdecentralizowana giełda

Przez lata Ripple starało się opracować wiele nowych przypadków użycia, zwłaszcza że sieć wydaje się mieć bardzo niewykorzystany potencjał. Według CTO zespół programistów niedawno opracował algorytmy, które pozwoliły im wdrożyć różne funkcje, dzięki czemu sieć przypomina więcej, niż tylko zdecentralizowaną giełdę.

W rzeczywistości zdolność sieci do umożliwienia działania innym zasobom cyfrowym w jej łańcuchu została opracowana już w 2012 roku.

Comments (No)

Leave a Reply