Natychmiastowe wypłaty na Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła uruchomienie funkcji „natychmiastowej” wypłaty, która jest dostępna dla klientów w prawie 40 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i państwach członkowskich UE.

Użytkownicy mogą otrzymywać w czasie rzeczywistym fundusze fiducjarne na karty debetowe Visa połączone z ich kontem. W USA usługa jest również dostępna dla posiadaczy kart Mastercard.

Dla klientów europejskich prowizja za natychmiastową wypłatę wynosi 2% (minimum 0,52 EUR lub 0,45 GBP), dla użytkowników z USA – 1,5%, ale nie mniej niż 0,55 USD.

Użytkownicy będą teraz mogli wybierać między metodami wypłaty, ponieważ proces ten może zająć do kilku dni w przypadku standardowych opcji.

Przedstawiciele Visa i Mastercard podkreślili, że nowa usługa zapewniła możliwość natychmiastowego transferu kryptowalut do fiat i wykorzystania do płatności.

„Możliwość łatwego wydawania, wysyłania i odbierania kryptowalut ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki kryptograficznej” – Coinbase.

Użytkownicy w komentarzach zauważyli, że 2% prowizji to nie tak mało. Według nich wiele giełd świadczy podobną usługę za niższą opłatą. Zaskoczyła ich również różnica w opłatach dla USA i UE.