NASA wchodzi w blockchain.

Technologia DLT ma niemal nieograniczone zastosowania. To właśnie dlatego Orbit Logic i Fraunhofer USA Center for Experimental Software Engineering po zdobyciu 124.800 dolarów finansowania, budują opartą na blockchainie aplikację międzysatelitarną dla NASA.

Z podsumowania propozycji wygenerowanego 29 czerwca wynika, że rozwiązanie nazwane „Space Communication Reconstruction and Mapping with Blockchain Ledgering” lub, po prostu, SCRAMBL, może zostać przyjęte przez agencję.

SCRAMBL użyje blockchaina do usprawnienia komunikacji dronów.

Chociaż rozwiązanie to jest jeszcze dalekie od uruchomienia, ostatecznie wykorzysta ono blockchain „do przechowywania i dystrybucji księgi zawierającej wspólne dane dotyczące konstelacji satelitów w celu umożliwienia satelitarnej autonomii współpracy w zakresie obsługi poszczególnych aktywów do potrzeb i celów na poziomie systemu”.

SCRAMBL ma na celu pomóc konstelacji jako całości, aby poprawić i osiągnąć wyższą użyteczność systemu w połączeniu z obsługiwanymi strategiami NASA. Najważniejszy jest nacisk agencji na komunikację i solidny, wysoko wydajny system, który poprawi świadomość ekologiczną.

Aby osiągnąć ten poziom skuteczności, dwie amerykańskie firmy będą teraz badać i znajdować sposoby oceny i rekombinacji wykresu sieciowego systemu, który umożliwi wydajne przekazywanie wiadomości pomiędzy dronami NASA.

Jednocześnie ostateczne rozwiązanie powinno być lekkie i dostosowane do maksymalnej wydajności w realizacji, biorąc pod uwagę to, jak trudne jest środowisko wdrożeniowe.

Sojusz NASA i Blockchaina

Zainteresowanie NASA technologią blockchain i kryptowalutami wciąż rośnie. W zeszłym roku agencja szukała specjalisty ds. badań danych z szerokim zakresem umiejętności. W ogłoszeniu NASA dodała, że atutem będzie doświadczenie w zakresie blockchaina i kryptowalut.

Wybrany kandydat miał być częścią Jet Propulsion Laboratory’s Innovation Experience Center (IEC) w Kaliforni, a do jego zadań należą sprawy związane z koncepcją i opracowaniem specjalnych innowacyjnych aplikacji

Wcześniej agencja szukała kogoś do zabezpieczenia danych o lotach w za pomocą blockchaina. Dokument Ronalda Reismana, inżyniera lotniczego, nakreśla plany NASA dotyczące głębszego przyjrzenia się wykonalności blockchaina oraz tego, jak smart kontrakty mogą pomóc przezwyciężyć problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.