Największe uniwersytety w USA inwestują w bitcoina

Fundusze największych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych kupiły kryptowalutę, korzystając z kont na Coinbase i innych giełdach.

Uniwersytety Harvard, Yale, Brown i Michigan zainwestowały w kryptowalutę bezpośrednio za pomocą giełd.

„Jest ich dużo” – mówi jeden z informatorów. „Wiele funduszy uniwersyteckich lokuje obecnie w kryptowalutach”.

Może się to dziać od połowy 2019 r. Większość jest obecna od co najmniej roku. Przypuszczam, że w tym roku rozpoczną publiczną dyskusję na ten temat. Myślę, że będą mieli dobre dochody ”.

Fundusze uniwersyteckie są zazwyczaj tworzone z darowizn i służą do finansowania działalności edukacyjnej i badawczej, a także mogą lokować środki w różnych aktywach na cele inwestycyjne.

Największy jest fundusz Uniwersytetu Harvarda – jego wielkość przekracza 40 miliardów dolarów. Uniwersytet Yale ma ponad 30 miliardów dolarów, Michigan – 12,5 miliarda dolarów, a Browna – 4,7 miliarda dolarów. Prawdopodobnie ich inwestycje w kryptowaluty to ułamek procenta łącznie. Niewiele, ale zawsze coś.

Inne źródło powiązane z funduszami hedgingowymi kryptowalut twierdzi, że w ostatnich miesiącach nastąpiła „poważna zmiana”. „Widzimy, że plany emerytalne ze zdefiniowanymi świadczeniami są coraz bliżej dokonania inwestycji” – powiedział. „Widzimy, że publiczne plany emerytalne zbliżają się do inwestycji”.

Ari Paul, współzałożyciel BlockTower Capital i były menedżer ds. inwestycji na University of Chicago, skomentował te stwierdzenia: „Gdybym słyszał o tym trzy lata temu, powiedziałbym, że nie. Jednak wiele instytucji czuje się teraz komfortowo z bitcoinem. Rozumieją to i mogą po prostu kupować bezpośrednio od podmiotów regulowanych, takich jak Coinbase, Fidelity czy Anchorage”.

źródło: https://www.coindesk.com/harvard-yale-brown-endowments-have-been-buying-bitcoin-for-at-least-a-year-sources

foto: https://pixabay.com/pl/photos/uniwersytet-yale-krajobraz-uczelnie-1604158/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.