Największa na świecie giełda krypto wprowadza możliwość zakupu przy pomocy karty

Binance, bo o niej właśnie mowa, umożliwiła dokonywanie płatności na platformie za pomocą karty kredytowej. Ma to umożliwić zakup Bitcoina oraz innych głównych aktywów kryptograficznych tym użytkownikom, którzy korzystają z kart Visa i Mastercard. Możliwość ta pojawiła się wraz z podjęciem współpracy z izraelską firmą Simplex.

Kluczowe znaczenie dla systemu Binance

Na start będzie można nabyć takie waluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Ripple. Po zakupie tych konkretnych krypto będzie można wymieniać je na pozostałe 151 oferowane przez Binance.

„Przemysł krypto jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Wciąż większość pieniędzy na świecie to pieniądze fiat. Budowanie mostów pomiędzy fiat a krypto jest czymś, czego obecnie potrzeba. By rozwinąć ekosystem, zwiększyć adaptację i doprowadzić krypto do większej liczby użytkowników.” – mówi CEO Binance, Changant Zhao.

W odniesieniu do warunków Binance dotyczących płatności, niektóre kraje są wyłączone ‘z obiegu’. Mowa tu o Iraku, Afganistanie, Kubie i Libii. Sześć Stanów USA również nie może korzystać z nowej funkcji Binance. Stany, o których mowa to Nowy Jork, Connecticut, Hawaje, Georgia, Nowy Meksyk i Waszyngton. Binance jednak zapowiada szybkie wdrożenie nowej technologii i rozwój na pozostałe rynki.

Kilka słów o opłatach. Giełda  pobiera 3,5 % kwoty transakcji jako prowizja, jednak minimum wynosi 10 $. Dzienny limit na jednego użytkownika wynosi 20 000 $, a miesięczny 50 000 $.

„Przetwarzanie płatności przez Simplex podlega lokalnym zasadom bankowym. Niektóre banki mogą odrzucić opłaty na ich własnych warunkach, niezależnie od tego czy użytkownicy znajdują się na obsługiwanej jurysdykcji.”– dodaje Simplex.

Giełda Binance zawdzięcza swoją popularność, między innymi, ciągłym innowacjom. Wprowadzenie zakupów przy użyciu karty to nie jedyne ‘usprawnienie’ ich platformy w ostatnim czasie. Jak ostatnio informowaliśmy, giełda wprowadziła również usługę crypto-crypto over the counter. Usługa ta ma na celu umożliwienie użytkownikom obracanie większą ilością krypto, jednocześnie skracając czas dokonania transakcji.