Najlepsza giełda kryptowalut (Ranking giełd)

Czasy się zmieniają, giełdy krypto też

Pierwsza na świecie giełda kryptowalut została stworzona przez programistę Jeda McCaleba.

Wtedy, w 2010 roku, niewiele osób słyszało o bitcoinie, tylko entuzjaści blockchain zajmowali się wydobyciem cyfrowego złota. Ta giełda to Mt. gox.

Pierwszego dnia sprzedano 20 BTC, a po 3 miesiącach dzienne obroty przekroczyły 150 000 BTC. Inwestycja zakończyła się sukcesem, ale rok po uruchomieniu założyciel sprzedał gotowy projekt, tracąc zainteresowanie rozwojem. Pod nowym właścicielem, Mt. Gox wykazał jeszcze wyższe tempo wzrostu, w maju 2011 r. na giełdzie zarejestrowanych było już 31 200 uczestników. Potem powstały inne platformy wymiany kryptowalut, a Mt. Gox przestał istnieć po udanym ataku hakerskim w 2014 roku.

Następnie z depozytów serwisu skradziono 744 000 BTC. Nie był to pierwszy przypadek utraty środków, niemniej jednak giełda nadal funkcjonowała z powodu całkowitego braku konkurentów. Teraz sytuacja się zmieniła, giełd krypto jest nawet za dużo i niedoświadczonemu użytkownikowi bardzo trudno jest określić najlepsze giełdy kryptowalut. W tym artykule przeczytasz o popularnych usługach i postaramy się wyjaśnić, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze platformy do wymiany aktywów cyfrowych.

1. Binance

binance

Binance jest wzorcowym przykładem tego, jak powinny wyglądać prawdziwe giełdy kryptowalut. Początkowo giełda w ogóle nie działała z fiatami. Później, biorąc pod uwagę liczne życzenia klientów, została otwarta sąsiadująca platforma Binance Jersey do wymiany kryptowaluty na tradycyjną walutę.

Dzienne obroty giełdy kryptowalut Binance wynosiły średnio jeden miliard dolarów, a w szczytowym momencie handlu dochodziły do ​​czterech miliardów. Platforma posiada:

  • Wygodny wielojęzyczny interfejs;
  • Duża liczba par handlowych;
  • Dodatkowe narzędzia do wygodnego handlu.
  • Wymagana jest weryfikacja tożsamości. Dostępna jest aplikacja na PC oraz aplikacja mobilna na Androida i iOS. Obsługuje handel spot i futures z dźwignią, wymianę P2P, krypto pożyczki, depozyty, staking i inne produkty finansowe. Pula wydobywcza BTC i Ethereum działa.

Oficjalna strona: https://www.binance.com

2. OKX

OKX to jedna z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut z rozbudowanym zestawem narzędzi handlowych i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Serwis stale poszerza zakres usług, zapewniając traderom dodatkowe możliwości zarobku.

W 2022 roku giełda przeszła rebranding i zmieniła nazwę z Okex na OKX. Innowacje usprawnią wykonywanie różnych zadań, a także przyczyniają się do rozszerzenia funkcjonalności.

Weryfikacja tożsamości nie jest jeszcze wymagana. Początkujący otrzymują konto demo. Możesz handlować na marży na rynkach spot i futures, zarabiać pasywnie na pożyczkach kryptograficznych i puli. W sekcji Exchange Cloud każdy może spróbować stworzyć od podstaw własną giełdę kryptowalut, dostosować branding do różnych platform internetowych i aplikacji.

Oficjalna strona: https://www.okx.com

3. HUOBI

huobi-gielda

Huobi Global to giełda kryptowalut z szeroką gamą narzędzi handlowych i unikalnym systemem antyhakerskim. Obsługiwany jest handel lewarowany na miejscu i kontraktami futures, a także staking, w tym ETH 2.0, darmowy bot handlowy i transakcje OTC.

W puli wydobywczej możesz wydobywać 7 zasobów cyfrowych. Krypto możesz wymienić na fiat w zakładce „Szybkie kupno/sprzedaż” lub na rynku P2P. W dziale „Trening” znajduje się wiele przydatnych artykułów dla początkujących.

Oficjalna strona internetowa: https://www.huobi.com

4. KuCoin

kucoin

Prosta i wygodna giełda do handlu i stakingu kryptowalut. Jeśli jesteś zadowolony z dziennego limitu wypłat 5 BTC, możesz handlować anonimowo. Dla zweryfikowanych klientów limit wypłat zostaje zwiększony do 200 BTC, a dźwignia dla transakcji futures zostaje zwiększona do 100x. Możesz kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej oraz w sekcji P2P.

Oficjalna strona: https://www.kucoin.com

5. Poloniex

poloniex-logo-large kopia

Stary, ale jary Poloniex wyróżnia się surowymi zasadami bezpieczeństwa i obecnością handlu marżowego. Możesz wziąć pożyczkę na handel lub pożyczyć krypto innym użytkownikom na procent. Platforma ma duży wybór par giełdowych i aplikację mobilną.

Oficjalna strona internetowa: https://poloniex.com

6. Bitfinex

bitfinex

Platforma krypto Bitfinex obsługuje handel giełdowy i marżowy, współpracuje z tradycyjnymi pieniędzmi i nakłada minimalne opłaty na traderów o dużym obrocie środkami. Giełda cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Witryna Bitfinex została przetłumaczona na kilka języków, w tym na polski.

Oficjalna strona: https://www.bitfinex.com

7. Bittrex

bittrex-gielda

Platforma Bittrex przechowuje większość zasobów cyfrowych w zimnych portfelach. Klientom zapewnia:

Szeroki wybór par kryptowalut;
Wysoki poziom bezpieczeństwa;
Bezpłatne uzupełnianie i wypłacanie środków z depozytu platformy transakcyjnej.
Możliwość wymiany krypto na fiat po akceptowalnym kursie. Wypłata monet będzie jednak możliwa dopiero po zakończeniu weryfikacji konta. Mieszkańcy niektórych stanów USA w ogóle nie mają prawa rejestrować się na tej giełdzie ze względu na specyfikę lokalnego ustawodawstwa.

Oficjalna strona: https://bittrex.com

8. Kraken

kraken-cover

Giełda Kraken to jeden z weteranów rynku kryptowalut. Ma wysoki stopień niezawodności i nienaganną reputację. Kraken jest jedną z pierwszych giełd, które przeszły audyt kryptograficzny. Tutaj możesz wymienić bitcoiny na fiducjarne, w tym dolara kanadyjskiego, a wśród wirtualnych aktywów nie ma „śmieciowych” monet. Elastyczny system weryfikacji składa się z czterech poziomów i jest obowiązkowy dla wszystkich kont.

Oficjalna strona: https://www.kraken.com

 

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.