Nagły wzrost użycia DEX’ów w Chinach

Inwestorzy odwracają się od scentralizowanych giełd na rzecz Dexów w związku z zapoczątkowaniem przez Chiny prac związanych z walutą wirtualną i kolejnymi zakazami.

Wygląda na to, że chińscy inwestorzy znaleźli sposób na ogólny zakaz działalności w zakresie wirtualnych walut co w konsekwencji będzie błogosławieństwem dla zdecentralizowanych, giełd.

Widać to już po weekendowej akcji rynkowej. Natywne tokeny głównych zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap i SushiSwap, wzrosły odpowiednio 22% i 18% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W piątek Ludowy Bank Chin (PBOC) ogłosił, że wszelkie działania związane z wirtualną walutą są nielegalne, zakazując giełdom zagranicznym obsługiwania użytkowników z Chin. Oświadczenie zdyskwalifikowało również tethera, największego stablecoina, represje dotknęły też  bitcoina i ethereum.

Giełda Huobi podjeła już kroki w celu dostosowania się do nowych przepisów, zawieszając rejestracje nowych użytkowników z Chin. Podobno Binance podjął podobne działania.

Huobi potwierdził dziś, że do końca roku stopniowo zamknie konta istniejących użytkowników z Chin. Token Huobi spadł o 17% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka godzin temu kryptowaluta osiągnęła najniższy od ośmiu miesięcy poziom blisko 6 USD.

Podczas gdy UNI jest liderem rynku, choć token nadal tkwi w czterotygodniowym kanale spadkowym. Wybicie może wywołać silniejszą presję kupowania.

Comments (No)

Leave a Reply