Nabywcy Signature Bank będą musieli porzucić działalność kryptowalutową

FDIC stawia warunki. Nie chce kryptowalut w Signature Bank

Według Reutersa, amerykańska Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) stawia warunek przyszłym nabywcom Signature: muszą porzucić całą działalność banku w zakresie kryptowalut.

FDIC chce sprzedać Silicon Valley Bank (SVB) i Signature w całości, poinformowały źródła Reutera. Jeśli jednak to się nie powiedzie, korporacja może rozważyć oddzielną sprzedaż. Władze chcą również dać tradycyjnym pożyczkodawcom przewagę nad funduszami private equity.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 marca. FDIC ciężko pracuje, aby przywrócić pożyczkodawców do sektora prywatnego po tym, jak organy regulacyjne przejęły kontrolę nad SVB i Signature. Będzie to druga próba sprzedaży SVB przez FDIC po niedzielnej porażce.

Źródła podały, że od tego czasu FDIC zatrudnił bank inwestycyjny Piper Sandler Companies do przeprowadzenia nowej aukcji. Wśród banków, które rozważały, ale odrzuciły ofertę na aukcji SVB w zeszły weekend, były PNC Financial Services i Royal Bank of Canada. Ten ostatni jest właścicielem City National Bank, kalifornijskiego banku kredytowego.

Comments (No)

Leave a Reply