Mitsubishi wprowadza platformę blockchain do handlu metalami

Spółka zależna Mitsubishi Corporation zajmująca się handlem metalami i minerałami, Mitsubishi Corporation RtM Japan Ltd, uruchomiła platformę blockchain o nazwie ECO do handlu metalami szlachetnymi.

Platforma powstała we współpracy firmy Mitsubishi z amerykańską firmą blockchain’ową Skuchain.

Zgodnie z oficjalnym zapowiedzią, ECO ułatwi handel metalami między kontrahentami poprzez generowanie, zarządzanie i realizację faktur oraz potwierdzeń transakcji.

Na początku z platformy Mitsubishi będą mogli korzystać tylko „kluczowi klienci” ,ale z czasem zostanie to rozszerzone dla większej ilość użytkowników,  poza tym będą dodawane inne kluczowe funkcje.

Korzystając z platformy ECO, podmioty handlowe będą mogły podpisywać dokumenty handlowe i przesyłać je na blockchain. Następnie będą mogły udostępnić podpisane dokumenty innym osobom w czasie rzeczywistym i tym samym ukrywać wszelkie poufne informacje handlowe, których nie trzeba ujawniać.

Grupa Mitsubishi jest bardzo aktywna w strefie technologii blockchain. Mitsubishi UFJ Group, czyli MUFG, współpracowała z LayerX w celu promowania cyfryzacji dla firm i agencji rządowych. W zeszłym miesiącu poinformowano również, że finansowy gigant planuje uruchomić własny stablecoin.

Na początku tego roku firma została włączona do sojuszu 16 firm przez rząd Singapuru, aby napędzać cyfryzację handlu dzięki wykorzystaniu technologii blockchain.

zródło : conidesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.