Ministerstwo Gospodarki ZEA otwiera biuro w metaverse

Ministerstwo Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) rozszerzy swoją obecność w przestrzeni wirtualnej. W związku z dyrektywą o cyfryzacji miejsca pracy, urząd otwiera biuro w metaverse.

Wirtualne biuro będzie budynkiem wielopiętrowym, a każdy poziom konstrukcji będzie służył innemu celowi. Specjaliści z komórki obsługi klienta Ministerstwa Gospodarki będą mogli wchodzić w interakcje z obywatelami w wirtualnym urzędzie po zarejestrowaniu się w meta-uniwersum.

W siedzibie znajdzie się audytorium, w którym będzie można organizować wirtualne konferencje i inne wydarzenia, a także sala konferencyjna. Nowe biuro będzie uzupełnieniem dwóch siedzib ministerstwa zlokalizowanych w Abu Dhabi i Dubaju.

Dzięki temu Ministerstwo Gospodarki będzie mogło zwiększyć udział usług cyfrowych w swojej działalności zgodnie z dyrektywami przywódców ZEA dotyczącymi cyfryzacji administracji.

Minister gospodarki Abdulla bin Touq Al Marri powiedział, że „to nie jest dowód koncepcji, ale trzecia faza testów”.

Co jeszcze słychać w ZEA

Przypomnijmy, że w maju dubajski Virtual Assets Regulatory Authority (VARA), wśród popularności obecności dużych korporacji w metaverse, jako pierwsza z agencji Zjednoczonych Emiratów Arabskich otworzyła się na wirtualny świat, a konkretniej The Sandbox.

W marcu władze ZEA powiedziały, że zwiększają swoją obecność na rynku kryptowalut i będą dyskutować o roli aktywów cyfrowych w przyszłości kraju, a także o perspektywie wypłacania wynagrodzeń w kryptowalucie.

W lipcu emirat Dubaju ujawnił strategię rozwoju własnego metaverse.

Comments (No)

Leave a Reply