Miliarder Mike Novogratz uruchamia projekt NFT dla fanów baseballu

Firma Candy Digital nawiązała współpracę z Major League Baseball.

Na stronie US Major League Baseball (MLB) pojawiła się informacja, że ​​liga podpisała kontrakt ze startupem NFT Candy Digital. Startup specjalizuje się w tworzeniu kolekcjonerskich tokenów dedykowanych sportowi.

Candy Digital została założona przez Fanatics, internetowego sprzedawcę sportowego, firmę inwestycyjną Mike’a Novogratz’a Galaxy Digital oraz amerykańskiego inwestora Gary’ego Vaynerchuka. Pierwszy token na platformie Sandy Digital będzie dedykowany baseballiście New York Yankees Lou Gehrigowi, który znany jest z rekordowej liczby rozegranych meczów z rzędu i smutnego, nagłego końca kariery w wieku 36 lat.

W ostatnich miesiącach popularność niewymiennych tokenów w świecie sportu gwałtownie wzrosła. Dużą rolę w ich popularyzacji odegrała firma Blockchain Dapper Labs (twórca platformy NBA Top Shot NFT), która oferuje fanom sportu zdigitalizowane kolekcje z ligi NBA.

Według MLB inwestorzy, ligi sportowe i zawodowi sportowcy uważają, że popyt na unikalne tokeny sportowe będzie nadal rósł.

Założyciel Fanatics Michael Rubin i założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz będą zarządzać Candy Digital, a Gary Vaynerchuk zasiądzie w zarządzie.