Mike Novogratz: Kupiłem pierwsze 500 000 ETH od Vitalika Buterina po 0,99$

Miliarder i założyciel kryptobanku Galaxy Digital Mike Novogratz nabył pierwsze bitcoiny i Ethereum we wczesnych stadiach ich istnienia.

Opowiedział o tym w wywiadzie dla kanału Nugget’s News:

Novogratz powiedział, że kupił swoje pierwsze 500 000 ETH za 0,99 USD od Vitalika Buterina. Zdaniem miliardera, zespół projektowy zdecydował, że byłoby miło dla społeczności mieć kupca z Wall Street.

W ostatniej chwili [Vitalik Buterin] podniósł dla mnie cenę z 0,98 USD do 0,99 USD, ponieważ czekałem zbyt długo i kurs poszedł w górę” – powiedział założyciel Galaxy Digital.

Novogratz dowiedział się o bitcoinie w 2012 roku od znajomego, który zainteresował się aktywem i pomyślał, że czeka go wzrost. Założyciel kryptobanku nazwał zakup pierwszych bitcoinów za około 95 dolarów decyzją spekulacyjną.

Według miliardera zadzwonił do Dana Moreheada z Pantera Capital i zwrócił jego uwagę na pierwszą kryptowalutę. Ten ostatni kupił około 30000 BTC.

Wtedy zdecydowaliśmy, że kupimy 30 001 BTC, ponieważ nie stać nas na więcej” – powiedział Novogratz.

Przyznał też, że planował sprzedać bitcoiny za 1000 $ i za to kupić samolot. Jednak partner Pete’a Briegera odradził mu sprzedaż.

Przypomnijmy, że w październiku Novogratz wątpił , czy pierwsza kryptowaluta będzie szeroko stosowana jako środek płatniczy. Jego zdaniem bitcoin jest nadal używany jako środek przechowywania wartości.