MicroStrategy planuje kontynuować inwestycje w bitcoiny

Microstrategy nie zwalnia

MicroStrategy opublikowało sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. MicroStrategy jest znana jako największy inwestor Bitcoin wśród spółek publicznych, ale jej sukces nie ogranicza się do wzrostu kursu kryptowalut.

Przychody z licencjonowania produktów i usług subskrypcyjnych w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosły 31,3 mln USD, co stanowi wzrost o 52,3% w stosunku do pierwszego kwartału 2020 r.” – podano w komunikacie.

Całkowite przychody firmy wyniosły 122 mln USD, co oznacza wzrost o 10,3% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Wyniki MicroStrategy za pierwszy kwartał wyraźnie pokazują, że nasza strategia korporacyjna składająca się z dwóch elementów – rozwijania naszej działalności w zakresie oprogramowania do analizy przedsiębiorstwa i nabywania bitcoinów – zapewnia znaczną wartość dla akcjonariuszy” – powiedział dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor.

Zaznaczył również, że firma jest zadowolona z decyzji zakupu ponad 91 tysięcy bitcoinów i będzie nadal zwiększać swoją pozycję w kryptowalutach.

Będziemy nadal pozyskiwać dodatkowe bitcoiny, aby zapewnić akcjonariuszom dodatkową wartość” – dodał.

 

Dyrektorzy w Microstrategy będą otrzymywać wypłatę w bitcoinie.

 

Firma przyznaje, że może zarówno zwiększyć inwestycje w bitcoin, jak i sprzedać część kryptowaluty. Akcje MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) wzrosły o 2% do 670 USD po otwarciu rynków. Tokenizowane akcje MicroStrategy zostały niedawno dodane do giełdy kryptowalut Binance.

źródło: https://www.microstrategy.com/en/investor-relations/press/microstrategy-announces-first-quarter-2021-financial-results

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.