MicroStrategy nabyła kolejne 19 452 BTC za 1 mld$

Firma MicroStrategy ogłosiła dziś zakup 19 452 bitcoinów za 1,026 mmld$.

Firma koncentruje się na dwóch filarach swojej strategii: rozwijaniu działalności w zakresie oprogramowania do analizy korporacyjnej oraz kupowaniu i przechowywaniu bitcoinów” – powiedział dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor.

MicroStrategy ma obecnie 90 531 BTC, które wydała 2,171 mld$ na zakup po średniej cenie 23985$. Średnia cena BTC w ostatniej rundzie wyniosła 52 765$. Obecną wartość bitcoinów posiadanych przez MicroStrategy szacuje się na 4,78 mld$.

W ten sposób potwierdzamy nasze zaufanie do Bitcoina jako najczęściej używanej kryptowaluty na świecie, która może służyć jako niezawodny magazyn wartości” – dodał Sailor.

Będziemy nadal realizować strategię kupowania bitcoinów z nadwyżki rezerw gotówkowych i możemy od czasu do czasu, w zależności od warunków rynkowych, emitować dłużne lub kapitałowe papiery wartościowe w celu pozyskania kapitału na dalszy zakup bitcoinów”.

Prezes MicroStrategy, Von Le, powiedział, że strategia zakupu Bitcoinów uzupełnia podstawową działalność firmy w zakresie oprogramowania analitycznego, zwiększając świadomość marki i tworząc nowe możliwości pozyskiwania klientów.

MicroStrategy odnotowało znaczny spadek od ostatniego piątku z 1000 $ do 666 $, ale dziś przed otwarciem sesji notowania wzrosły o 6%.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.