McAfee aresztowany w Hiszpanii. Czeka na ekstradycję.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała przedsiębiorcę Johna McAfee za promowanie projektów ICO na Twitterze, a Departament Sprawiedliwości USA postawił zarzuty uchylania się od płacenia podatków. McAfee został już aresztowany w Hiszpanii i grozi mu ekstradycja.

https://www.sec.gov/news/press-release/2020-246

SEC twierdzi, że McAfee zarobił ponad 23,1 miliona dolarów na reklamach za co najmniej siedem sprzedaży tokenów, które sprzedały „cyfrowe papiery wartościowe”. Zdaniem powoda oświadczenia McAfee wprowadziły inwestorów w błąd.

Przedsiębiorca – podkreślił SEC – nie ujawnił publicznie, że otrzymuje wynagrodzenie od emitentów, kłamał o stopniu swojego zaangażowania w projekty, a także stosował nieuczciwe praktyki handlowe.

Drugim oskarżonym w sprawie jest Jimmy Gail Watson Jr., ochroniarz McAfee.

SEC wymaga od McAfee zwrotu nielegalnie zarobionych środków, przygotowuje grzywny i zakaz udziału w sprzedaży cyfrowych papierów wartościowych. Sprawa zostanie rozpatrzona przez Sąd Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Za każdy z pięciu przypadków uchylania się od wyroku wskazanych w zarzutach Ministerstwa Sprawiedliwości grozi mu do pięciu lat więzienia.

John McAfee oskarżony o uchylanie się od opodatkowania – rzekomo ukrył kryptowaluty, jacht, nieruchomości i inne w celu uniknięcia podatków

https://www.justice.gov/opa/pr/john-mcafee-indicted-tax-evasion


Comments (No)

Leave a Reply