Mastercard ogłosił uruchomienie płatności krypto

Do końca roku Mastercard planuje uruchomić przyjmowanie płatności w kryptowalutach.

Nie wiadomo, jakie kryptowaluty będą akceptowane i kiedy usługa zacznie działać.

Mastercard wcześniej oferował ograniczone transakcje kryptowalutowe w ramach partnerstwa z wydawcami kart Wirex i Uphold. Takie karty obsługują tylko płatności wychodzące i nie pozwalają na pełne rozliczanie w kryptowalutach.

Dzięki nowej inicjatywie uzytkownicy systemu płatności Mastercard, będą mogli całkowicie przenieść swoje rozliczenia z klientami poza system fiat.

Cały nowy system będzie zapewne opierał się na strukturze Blockchain Collaboration Principles opracowanej przez Mastercard w 2019 roku. Dokument został przygotowany po wycofaniu się firmy z projektu Libra stablecoin i opisuje metody oceny stabilności, ochrony konsumentów oraz zgodności z prawem przy wyborze partnerów. „Wiele z 2600 istniejących obecnie cyfrowych walut nie spełnia tych kryteriów”, napisał wówczas Mastercard.

Niezależnie od Twoich poglądów na temat kryptowalut – od fanatyzmu po skrajny sceptycyzm – fakt pozostaje faktem: te cyfrowe aktywa stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności. Już teraz przygotowujemy się na przyszłość kryptowalut i płatności, ogłaszając, że Mastercard w tym roku rozpocznie obsługę wybranych kryptowalut bezpośrednio w swojej sieci. To poważna zmiana, która będzie wymagała dużo pracy„, pisze firma.

Mastercard od kilku lat aktywnie odkrywa przestrzeń kryptowalut i blockchain, uzymując do tej pory 89 patentów i oczekując na zatwierdzenie kolejnych 285. Są to m.in. metody zapewniania prywatności transakcji kryptowalutowych, weryfikacja płatności kartami kredytowymi na blockchain, natychmiastowa przetwarzanie płatności na blockchain i zwrotów przy użyciu kryptowalut.

Firma zaczęła projekt dotyczący płatności w bitcoinach już w 2013 roku, ale opuściła go w 2015 roku.

źródło: https://www.coindesk.com/mastercard-accepts-crypto-payments/

https://www.mastercard.com/news/perspectives/2021/why-mastercard-is-bringing-crypto-onto-our-network/

grafika: pixabay.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.