Mastercard ogłasza przejęcie CipherTrace

Mastercard przejął CipherTrace

Mastercard zawarł umowę przejęcia firmy analitycznej CipherTrace, która specjalizuje się w śledzeniu podejrzanej aktywności na blockchainie ponad 900 kryptowalut. Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji.

Zgodnie z komunikatem prasowym, zakup pozwoli korporacji poszerzyć możliwości związane z zasobami cyfrowymi. W oparciu o pakiet rozwiązań CipherTrace i własne doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa, Mastercard planuje wprowadzić zintegrowaną ofertę.

Ten ostatni „umożliwi firmom osiągnięcie większej przejrzystości i identyfikacji ryzyka, a także pomoże zarządzać ich regulacjami dotyczącymi aktywów cyfrowych i zobowiązaniami w zakresie zgodności”.

„Aktywa cyfrowe mają potencjał, aby przekształcić płatności w bardziej inkluzywne i wydajne. Wraz z szybkim rozwojem ekosystemu zasobów cyfrowych istnieje potrzeba zapewnienia ich niezawodności i bezpieczeństwa. Naszym celem jest wykorzystanie w tym celu uzupełniających się możliwości Mastercard i CipherTrace ”- powiedział  prezes systemu płatności dla rozwiązań cybernetycznych i inteligentnych.

Mastercard zaznaczył, że dostęp do rozwiązań CipherTrace będą mieli obecni partnerzy korporacji spośród firm fintechowych, operatorzy portfeli kryptowalutowych oraz departamenty rządowe.

Oczekuje się, że umowa zostanie sfinalizowana do końca 2021 r., pod warunkiem spełnienia „pewnych warunków”.

Przejęcie CipherTrace jest częścią strategii dotyczącej aktywów cyfrowych Mastercard. Wcześniej inwestowała w dewelopera rozwiązań dla ekosystemu Ethereum , ConsenSys, a także zawarła umowy z giełdą bitcoin Gemini oraz australijską platformą CoinJar .

Korporacja nadal współpracuje z Binance , pomimo rosnącego nadzoru regulacyjnego.

Comments (No)

Leave a Reply