Łowca nagród zarobił 120 000 $ w ciągu kilku dni za znalezienie błędów w kodzie EOS 

Blokowy projekt EOS Block.one, który już zdobył ponad 4 000 000 000 USD za pośrednictwem ICO, uważający się za „najpotężniejszą infrastrukturę zdecentralizowanych aplikacji”, z pewnością nie jest najbezpieczniejszy. Stało się to oczywiste po tym, jak 12 błędów związanych z kodem projektu zostało odkrytych przez łowcę nagród w zaledwie 7 dni.

31 maja w ramach projektu ogłoszono uruchomienie konkursu o nagrodę za znaleznienie błędów w kodzie. Celem jest wykrywanie luk w oprogramowaniu blockchain EOSIO i bibliotekach Eos.js. Firma obiecała nagrodę w wysokości 10 000 USD za każdy wykryty błąd.

Skorzystał na tym Guido Vranken. Etyczny haker zdołał wykryć 8 usterek w ciągu zaledwie jednego dnia, a następnie zgłosić 4 kolejne w ciągu tygodnia. W rezultacie EOS zapłacił mu łącznie 120 000 USD.

Pod wrażeniem sukcesu Vrankena firma zaproponowała mu stałe stanowisko. W chwili obecnej nie ma dostępnych informacji o tym, czy przyjął ofertę pracy, czy też nie.

Podczas gdy nie ma wątpliwości co do doskonałych umiejętności Vrankena, sam fakt, że w ciągu kilku dni udało mu się odkryć 12 słabych punktów, sugeruje, że EOS powinien poważnie traktować swój kod. W przeciwnym razie ICO, ogromne fundusze i hype around zdecentralizowane projekty mogą zostać zneutralizowane dzięki jednemu udanemu atakowi lub naruszeniu danych.