LocalBitcoins wprowadza nowe zasady weryfikacji. Czas na zakończenie KYC do 1 października

1 września weszły w życie nowe zasady weryfikacji użytkowników na platformie LocalBitcoins. Zaostrzenie procedur KYC / AML związane jest z nowym fińskim ustawodawstwem, które musi być przestrzegane przez operatora.

Jeśli roczny wolumen obrotu (aktualizowany co godzinę) nie przekracza 1000 euro, użytkownicy muszą podać swoje pełne imię i nazwisko, kraj zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu. Jeżeli wolumeny przekroczą ten limit, operator strony będzie wymagał pełnej procedury KYC, która wymaga przedstawienia paszportu lub innego dokumentu identyfikacyjnego.

Wcześniej platforma LocalBitcoins pozwalała użytkownikom w krajach o spowolnieniu gospodarczym i postępującej hiperinflacji na szybkie i bezpieczne zawieranie transakcji przy zachowaniu anonimowości. W Wenezueli LocalBitcoins faktycznie zapewniły obywatelom możliwość prowadzenia przynajmniej pewnego rodzaju działalności gospodarczej. Jednak ustanowiony system jest obecnie zagrożony.

Pod koniec sierpnia witryna przedłużyła termin aktualizacji kont do 1 października. Użytkownicy, którzy nie spełnią wymagań przed upływem terminu, utracą możliwość handlu do momentu ukończenia procedury KYC.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku w LocalBitcoins usunięto możliwość osobistej sprzedaży i zakupu Bitcoinów za gotówkę. Decyzja ta wynika również z wymogu władz fińskich.

Comments (No)

Leave a Reply