LINK4 wprowadza blockchain do weryfikacji dokumentów

W ubiegłym miesiącu polska firma ubezpieczeniowa LINK4 ogłosiła, że ​​przyjęła rozwiązanie do uwierzytelniania i weryfikacji dokumentów opartych o blockchain opracowane przez National Clearing House (KIR) i start-up Coinfirm. LINK4 chce wykorzystać technologię rozproszonej bazy danych (DLT) do bezpiecznej komunikacji z klientami i udostępniania dokumentów drogą elektroniczną w zaufany sposób.

Dla banków, firm ubezpieczeniowych i innych firm przechowywanie, wyszukiwanie i dostęp do dokumentów to jedne z największych problemów. Blockchain zapewnia wspólną księgę do rozwiązywania tych problemów, a jego niezmienny charakter gwarantuje, że nie można manipulować dokumentami. Ponadto można ograniczyć dostęp innych osób do informacji, ujawniając przy tym tylko niezbędne dane.

„LINK4 jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, która wykorzysta nasze trwałe rozwiązanie oparte na technologii blockchain do komunikacji z klientami” – powiedział Piotr Alicki, prezes zarządu KIR, polskiej izby rozliczeniowej. „Blockchain ma ogromny potencjał w branży ubezpieczeniowej, generuje realne oszczędności i zapewnia zgodność z restrykcyjnymi przepisami”.

Dokumenty ubezpieczeniowe są bezpieczne i dostępne za pomocą klucza prywatnego firmy. LINK4 zapewnia swoim klientom portal do przeglądania i weryfikacji tych dokumentów za pośrednictwem swojej strony internetowej. Rozwiazanie to z pewnością ograniczy formalności związane z ubezpieczeniem, równocześnie zmniejszając koszty.

Firma Coinfirm opracowała platformę blockchain’ową pod nazwą Trudatum do weryfikacji i rejestracji dokumentów. Wszystko oczywiście zgodne jest z przepisami KYC i AML. Prezes Paweł Kuskowski był wcześniej szefem Global AML w Royal Bank of Scotland i dyrektorem ds. Zgodności z przepisami w UBS Polska.

Platforma blockchain została uznana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za bezpieczną i pozwalającą zapobiegać edytowaniu dokumentów i umożliwiającą dostęp nawet po wygaśnięciu umowy.

Z tego rozwiązania korzysta obecnie największy polski bank PKO Bank Polski i BNP Paribas Bank Polska.

zródło: https://www.ledgerinsights.com/

Comments (No)

Leave a Reply