LindaX – platforma dla developerów. Szybsza, tańsza i bezpieczniejsza niż Ethereum.

Wraz ze wzrostem popularności technologii Blockchain coraz więcej firm coraz chętniej wchodzi na rynek dzięki własnej technologii i zastrzeżonej kryptowalucie. Jednak doświadczeni przedsiębiorcy nie spieszą się już z wydawaniem tokenów i uruchamianiem ICO bez uzasadnionych przypadków użycia, aby utrzymać swój model biznesowy lub ofertę unikatowej wartości swojego projektu. Tokeny mogą być wykorzystywane przez firmę do wielu różnych celów. Mogą działać jako forma płatności, mogą być wykorzystywane do budowania lojalności klientów, mogą przyspieszyć wewnętrzne procesy i wiele więcej.
Jednak wybór platformy do utworzenia tokena może być trudnym procesem. Tutaj wkracza LindaX. W przeciwieństwie do większości giełd działających na platformie Ethereum, sieć LindaX ma stać się następcą Ethereum poprzez przyjęcie szeregu protokołów. Opracowany z myślą o przedsiębiorstwach, korporacjach, spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością i organizacjach – weteranach biznesu, LindaX stosuje modele konsorcjów, które opisują określone zachowania i estetykę łańcucha dla takich właśnie podmiotów.

Model sieci LinaX i dystrybucji usług.

 

Tworzenie skalowalnych tokenów z systemem wsparcia programistów na wyciągnięcie ręki

W przeciwieństwie do platformy Ethereum ERC20, która obsługuje tylko 6 transakcji na sekundę, LindaX Blockchain wykorzystuje bardziej wydajne narzędzia programistyczne, a także system wsparcia dla programistów, aby zmniejszyć dodatkowe koszty związane z tworzeniem tokena narzędziowego. LindaX działa na algorytmie PoA (proof of authority), umożliwiając ponad 179 transakcji na sekundę a platforma jest skalowalna więc nie ma zagrożenia zapchania systemu. W ten sposób firmy, które chcą stworzyć token na platformie, skorzystają z szybszych transakcji praktycznie pozbawionych prowizji czyli darmowych (feeless). Konwencjonalny algorytm PoW (proof of work) wymaga drogiego sprzętu górniczego, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci. LindaX polega na sprawdzonych walidatorach – firmach i korporacjach – w celu sprawdzania poprawności transakcji sieciowych, dzięki czemu właściciele firm w pełni kontrolują swój zastrzeżony token narzędziowy.

Model tworzenia nowych tokenów dla usług na platformie LindaX.

 

Zwiększone bezpieczeństwo i skalowalność dzięki konsensusowi PoA

Aby zabezpieczyć sieć, LindaX wykorzystuje algorytm Proof of Authority (PoA), który nie wiąże się z wydobywaniem lub zakładaniem. Konsensus zależy od „walidatorów”, aby upewnić się, że dodane transakcje do bloku są sprawdzane, przetwarzane i poprawnie wykonywane. Ponadto, PoA nie polega na klasycznych węzłach do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych, ale na węzłach typu „authorities”, które są węzłami uprawnionymi do tworzenia nowych bloków i utrzymywania bezpieczeństwa blockchain.

Platforma programistyczna do nowych tokenów wykraczająca poza Ethereum

Jako platforma programistyczna, LindaX również jest skierowanan do developerów Blockchain. „Trajectory”, to sieć testowa projektu, w której programiści mogą wdrażać i testować swoje projekty LindaX. „Trajectory” umożliwia testowanie kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (DAPPs) bez dodatkowych kosztów, dzięki czemu deweloperzy pozostają skupieni na rozwoju. Celem sieci nie jest stanie się zasobem, lecz skalowalną platformą programistyczną, która usprawnia dostęp do sieci głównej (Mainnetu) „Orbital” firmy LindaX. Wykorzystywany do zasilania LindaX, Orbital wykorzystuje protokół konsensusu PoA, który wymaga, aby wszystkie DAAPs’y i kontrakty publikowane w sieci głównej były analizowane i zatwierdzane najpierw, zanim zostaną publicznie wdrożone.

Proces autoryzacji oraz wsparcia wytworzenia nowych tokenów na platformie LindaX

 

W przyszłości LindaX ma zamiar rozszerzyć i rozwinąć się na międzynarodową platformę rozwoju tokenów. W tym momencie zespół skupia się na tworzeniu partnerstw z zaufanymi korporacjami, aby wprowadzić więcej tokenów na platformę. Firma LindaX zakończyła swoją wcześniejszą sprzedaż już w sierpniu, a ponad 3 miliony tokenów LX sprzedano w ciągu pierwszych 12 godzin. Testnet, mainnet i portfele firmowe są obecnie w fazie rozwoju i zostaną wydane przed wprowadzeniem na rynek publicznego tokena LindaX.

Źródła grafik: Whitepaper LindaX oraz LindaX 2pager.