Libra ma nowego, 23 członka

Stowarzyszenie Libra, które jest odpowiedzialne za rozwój waluty cyfrowej Facebooka, rozszerzyło się do 23 członków. Do stowarzyszenia dołączyła fundacja charytatywna Heifer International.

Organizacja non-profit Heifer International ma na celu zwalczanie ubóstwa i głodu. Według szacunków ONZ łącznie około 1,7 miliarda dorosłych na świecie nie ma konta bankowego.

Uważamy, że projekt Libra jest w stanie stworzyć tańszy, przystępny i globalnie powiązany system finansowy” – powiedział przedstawiciel fundacji.

Od 2016 roku Heifer International przyjmuje darowizny w bitcoinach, wdrażając inicjatywę wraz z procesorem BitGo.

W tym roku kanadyjski gigant handlu elektronicznego Shopify i amerykański broker kryptowalut Tagomi dołączyli już do grona członków Stowarzyszenia Libra .

Wcześniej duzi gracze na międzynarodowym rynku płatniczym Visa, Mastercard i PayPal wycofali się z udziału w projekcie .

Stowarzyszenie Libra przeszło od pierwotnej koncepcji globalnej waluty cyfrowej do pomysłu kilku stablecoinów obsługiwanych przez waluty fiducjarne. Facebook planuje do końca roku przyciągnąć kolejnych 50 członków do pracy nad projektem.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.