Ledger zapłaci 10 BTC za informacje o sprawcach kradzieży danych

Firma Ledger, producent portfela sprzętowego, zapłaci użytkownikom 10 BTC za pomoc w znalezieniu cyberprzestępców odpowiedzialnych za serię ataków i naruszeń danych.

Użytkownicy dostaną zapłaty za informacje, które doprowadzą do identyfikacji i aresztowania intruzów.

Firma zatrudniła również prywatnych detektywów i planuje współpracować z innymi graczami z branży i organami ścigania podczas dochodzenia.

Aby poprawić bezpieczeństwo, Ledger zmniejszy liczbę miejsc, w których wyświetlane są dane użytkownika portfela.

Naszym celem jest jak najszybsze usunięcie Twoich danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres i numer telefonu” – czytamy na firmowym blogu.

W komunikacie firma zapowiedziała również wprowadzenie nowego rozwiązania technicznego, które pozwoli klientom ubezpieczyć swoje środki.

Przypominamy, że 25 czerwca 2020 r. doszło do wycieku danych miliona użytkowników Ledgera. Nieznani sprawcy uzyskali dostęp do adresów e-mail, nazwisk, numerów telefonów użytkowników.

Pod koniec października użytkownik pod pseudonimem Polaris zamieścił bazę danych na forum hakerskim exploit.in. Użytkownik hyperdrill kupił dane za 5 BTC.

21 grudnia dane od użytkowników portfeli sprzętowych Ledger zostały udostępnione publicznie na forum Raidforums, skąd każdy mógł je pobrać.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź