Kwarantanna zwiększyła ilość zakupów online za BTC

Dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziło do tego, że wiele osób do pozostaje w domu. To prowadzi do masowej destabilizacji tradycyjnej gospodarki.

Ale, jak to często się zdarza, jeśli ktoś przegrywa, to ktoś wygrywa. W tym przypadku firmy z sektora cyfrowego zyskały szereg korzyści.

Stosowanie przez państwa środków kwarantanny, polityka wielu firm do pracy zdalnej w domu doprowadziła do wydłużenia czasu spędzanego na ekranie, a także do zwiększenia liczby zakupów online. Według doniesień CNBC, na początku tego tygodnia, Amazon i Walmart ogłosiły, że są oni w obliczu problemów spowodowanych panicznymi zakupami.

„Paniczne zakupy” zaczęły się rozprzestrzeniać w sektorze kryptowalut, co zwiększyło obciążenie systemów płatniczych przetwarzających płatności kryptowalutowe.

Aplikacja Lolli, która nagradza zakupy Bitcoinami, ogłosiła, że ​​ich sprzedaż podwoiła się głównie ze względu na firmy dostarczające żywność i inne niezbędne produkty, takie jak Safeway i Vitacost. Aubrey Strobel, szef działu public relations Lolli, udostępnił szczegółowe informacje:

Większość sklepów partnerskich Lolli działa online. W ciągu ostatnich kilku tygodni nasza sprzedaż gwałtownie wzrosła w odpowiedzi na pandemię. Oczekujemy, że ten trend utrzyma się przez kilka tygodni, ponieważ z powodu COVID-19 ludzie przechodzą na tryb pracy zdalnej.

Członkowie Lolli otrzymują nagrody w Satoshi, w tym za zamawianie jedzenia z restauracji. Firma współpracuje również z PetCo, która dostarcza karmę dla zwierząt.

Aplikacja Zap Strike, która jest obecnie w fazie beta, praktycznie przestała działać po gwałtownym wzroście liczby płatności, które przekroczyły najśmielsze oczekiwania.

https://www.cnbc.com/2020/03/04/amazon-prime-now-suffers-delays-amid-coronavirus-outbreak.html

Comments (No)

Leave a Reply