Kurs ETH po raz pierwszy w historii osiąga 2150 USD

W ostatnich dniach rynek kryptowalut wykazywał umiarkowany wzrost, ale dla Ethereum ten okres okazał się bardziej udany. Kurs drugiej kryptowaluty po raz pierwszy w historii sięgnął 2150$.

Dwa miesiące temu kurs ETH po raz pierwszy przekroczył 1500$ i nadal rósł, a 20 lutego cena przekraczała 2000$.

Następnie Ethereum stracił i powrócił do 1500$. Jednak teraz ETH kosztuje 2100$. Kapitalizacja Etheru szacowana jest na 243 mld$, a kapitalizacja całego rynku kryptowalut zbliżyła się do przełomowego poziomu 2 bln$.

Sukces cenowy Ethereum jest napędzany przez nadchodzącym hardfork Berlin. Planowany jest 14 kwietnia. Aktualizacja doda różne optymalizacje inteligentnych kontraktów i ulepszy maszynę wirtualną Ethereum (EVM). Ponadto będzie zawierała kilka propozycji ulepszeń Ethereum (EIP).

W lipcu w sieci Ethereum zostanie aktywowany EIP-1559, co zmienia sposób naliczania opłat transakcyjnych. Powinno to zmniejszyć średnią wielkość prowizji, a wielu górników jest z tego bardzo niezadowolonych bo ich dochody znacznie spadną. Stojąca w opozycji do zmian grupa górników zaproponowała nawet, że „pokażą swoją siłę” i połączą zdolności w puli Ethemine, ale „strajk” się nie powiódł.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź