KuCoin wznawia usługi wpłat i wypłaty dla wszystkich aktywów

Kryptowalutowa giełda KuCoin z siedzibą w Singapurze, która została zhakowana na kwotę 281 milionów dolarów we wrześniu, ​​przywróciła usługi wpłat i wypłat dla wszystkich kryptowalut dostępnych na platformie.

Ze względu na toczące się wciąż postępowanie zostaną wprowadzone dzienne limity dla kilku tokenów, których dotyczą czynności sądowe. Te limity zostaną usunięte po zakończeniu procesu sądowego, potwierdził KuCoin. W międzyczasie tokeny z dziennymi limitami będą miały zerowe opłaty transakcyjne.

Kradzież na 281 milionów dolarów która dotyczy giełdy jest jedną z największych w historii kryptowalut. Hakerzy uzyskali klucze prywatne do gorących portfeli scentralizowanej giełdy, zyskując kontrolę nad ogromnymi ilościami BTC, ETH, TRX, XRP, XLM a także nad różnymi tokenami ERC-20. KuCoin natychmiast zareagował, aby zamrozić wszystkie portfele i wyłączyć usługi.

Prezes giełdy Johnny Lyu zapewnił, że wszelkie skradzione fundusze klientów zostaną „całkowicie pokryte” przez fundusz ubezpieczeniowy.

KuCoin to jedna z najbardziej aktywnych giełd kryptowalut, z dziennymi średnimi wolumenami przekraczającymi 100 milionów dolarów, według CoinGecko.

Od 7 października giełda odzyskała około 204 milionów dolarów skradzionych krypto i poczyniła postępy w identyfikacji podejrzanego.

zródło:coindesk