Ktoś zapłacił 2,6 miliona USD za wysłanie 0,55 ETH (133 USD)

Transakcja, która została dziś potwierdzona o 09:47:04 + UTC, o wartości tylko 0,55 ETH (około 133 USD) posiadała opłatę transakcyjną na ponad 10000 ETH (2,6 miliona USD) . Opłata ta spowoduje znaczny wzrost średniej dziennej tabeli opłat transakcyjnych w sieci Ethereum do bardzo wysokiego poziomu biorąc pod uwagę ,że w ciagu 24 godziny wydano na transakcje tylko 2152 ETH.

Tymczasem dzisiejsza opłata transakcyjna jest znacznie wyższa niż w przypadku innego zdarzenia, w którym 656 ETH (81 736 USD) wydano na pustą transakcję. Podobna dziwna transakcja została również potwierdzona w sieci Litecoin Network w zeszłym roku, w której użytkownik wydał ponad 17 500 $ opłaty transakcyjnej za przelew 778 $.

Należy jednak pamiętać, że błędy takie jak bieżący są zwykle błędami ludzkimi, a nie w wynikami błędu w sieci blockchain. Najbardziej prawdopodobny scenariusz polega na tym, że nadawca pomylił opcję opłaty transakcyjnej z kwotą, którą chciał wysłać, a następnie potwierdził transakcję bez ponownego sprawdzenia.

Sytuacje takie jak ta podkreślają również, że brak cofania transakcji opartych na blockchain może stanowić przeszkodę w powszechnym stosowaniu. Na tradycyjnych platformach płatniczych takie transakcje mogą być łatwo cofnięte przez zewnętrzny podmiot przetwarzający płatności.

Pomimo ,że transakcję sią nieodwracalne w sieci Blockchain, w tym przypadku użytkownik, którego dotyczy problem, może odzyskać kwotę wydaną na opłatę transakcyjną, zwracając się do Spark Pool, pool’a Ethereum, który wydobył blok zawierający transakcję.

Spark Pool potwierdził również, że otrzymał środki i będzie teraz czekał na kontakt z nadawcą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Z pozytywnego rzeczy na początku tego roku BTC o wartości 458 milionów USD zostały przeniesione za jedyne 0,38 USD opłat.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.